Październik 21, 2016

Wyniki VII Gminnego Konkursu Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

Protokół posiedzenia Komisji oceniającej przesłuchania konkursowe VII Gminnego Konkursu Gawędy

i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej, który odbył się w sali widowiskowej domu parafialnego w Białce Tatrzańskiej, w dniu 21 października 2016 r.

 

Komisja w składzie:

  1. dr hab. Anna Mlekodaj
  2. mgr Dorota Majerczyk
  3. mgr Lucyna Zabrzewska
  4. mgr Andrzej Rusnak

 

wysłuchała prezentacji 75 uczestników (47 recytatorów i  28 gawędziarzy) w V grupach wiekowych, delegowanych przez:

 

  • Przedszkole Samorządowe w Jurgowie
  • Przedszkole Samorządowe w Jurgowie oddział w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Niepubliczne Przedszkole „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Szkołę Podstawową w Groniu
  • Szkołę Podstawową w Jurgowie
  • Szkołę Podstawową nr. 1 w Rzepiskach
  • Zespół Szkół w Białce Tatrzańskiej
  • Zespół Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

oraz

  • Zespół „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Zespół „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Zespół „Mali Brzegowianie” z Brzegów
  • Zespół „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia
  • Zespół Regionalny „Małe Podhale” z Jurgowa

 

W I grupie wiekowej – „Przedszkole” wystąpili wyłącznie recytatorzy.

 

Wyróżnienia otrzymują:

– Hanna Koszarek – Przedszkole Samorządowe w Jurgowie oddział w Bukowinie Tatrzańskiej – Antoni Krupa – Przedszkole Samorządowe w Jurgowie

 

II grupa wiekowa kl. 0-III szkoły podstawowej:

 

Konkurs gawędziarzy:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Szymon Wolski z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa

  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Franciszek Haładyna z Zespołu Regionalnego „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej

– Sabina Mąka z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Jakub Wilczek ze Szkoły Podstawowej z Gronia

  • wyróżnienie otrzymuje:

– Maria Witkowska z Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Weronika Zubek z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

  • trzy równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Kinga Chlebek z Zespołu Regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

– Karolina Majerczyk z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

– Wiktoria Wacław z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie

  • trzy równorzędne trzecie miejsce otrzymuje:

– Maria Kuchta z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Karolina Rozmus z Niepublicznego Przedszkola  „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej

– Julia Tatar z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa

  • wyróżnienia otrzymują:

– Gabriela Babiarz z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

– Piotr Czernik z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Magdalena Kondziołka Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

– Aneta Mąka z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Bartłomiej Topór z Zespołu Regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

 

III grupa wiekowa kl. IV-VI szkoły podstawowej:

 

Konkurs gawędziarzy:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:

– Anna Majerczyk z Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej

– Katarzyna Głód z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Beata Mrowca z Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej

– Gabriela Rusnak ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie

  • dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymują:

– Magdalena Budzyńska z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

– Oskar Sikorski z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

  • wyróżnienia otrzymują:

– Bartłomiej Chlebek z Zespołu Regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

– Aleksandra Łaś z Zespołu Regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

 

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Jakub Rabiański z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Tymoteusz Kowalczyk z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Daniel Kuruc ze Szkoły Podstawowej z Rzepisk

  • trzy równorzędne trzecie miejsca otrzymują:

– Michał Bafia z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

– Dariusz Lis z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Łukasz Majerczyk z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów

  • wyróżnienia:

– Jakub Dziubas  z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Magdalena Łaś z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

 

IV grupa wiekowa uczniowie gimnazjum:

 

Konkurs gawędziarzy:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Paweł Głód z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Bartłomiej Wacław z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Mateusz Wacław z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

  • dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymują:

– Andrzej Stokłosa z Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej

– Małgorzata Budz z Zespołu Regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

  • wyróżnienie otrzymuje:

– Magdalena Bukowska z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

– Natalia Główka z Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej

– Joanna Mąka z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Wioletta Lis Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

 

Konkurs recytatorów:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:

– Gabriela Chowaniec z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

– Andrzej Kuruc z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

  • drugie miejsce otrzymuje:

– Bartłomiej Rabiański z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Anna Mąka z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

  • wyróżnienia otrzymują:

– Aleksandra Paluszek z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

– Marcela Pawlik z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej

 

V grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

 

Konkurs gawędziarzy:

 

  • pierwsze miejsce otrzymuje

– Julia Majerczyk z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

 

Do udziału w XLI Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja
Skupnia-Florka w Białym Dunajcu zostali zakwalifikowani następujący uczestnicy:

  • Szymon Wolski z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa
  • Weronika Zubek z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
  • Anna Majerczyk z Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Katarzyna Głód z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Jakub Rabiański z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej
  • Paweł Głód z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Gabriela Chowaniec z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Andrzej Kuruc z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej
  • Julia Majerczyk z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

 

Komisja zwraca uwagę na dobór tematyki utworów, adekwatny do wieku uczestników. Przy prezentacji gawęd należy bezwzględnie stosować się do czasu przewidzianego
w regulaminie konkursu.

 

Komisja składa serdeczne podziękowania organizatorom VII Gminnego Konkursu Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej: ks. Proboszczowi Janowi Byrskiemu, Bukowiańskiemu Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej, Urzędowi Gminy Bukowina Tatrzańska, Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej, Oddziałowi Związku Podhalan w Białce Tatrzańskiej oraz sponsorom: Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń S.A., Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodkowi Narciarskiemu „Kotelnica Białczańska” w Białce Tatrzańskiej, Piekarni Burkat w Białce Tatrzańskiej, Cukierni Burkaty w Białce Tatrzańskiej, oraz GS Bukowina Tatrzańska sp. z o.o.