Październik 26, 2017

VIII Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

W piątek 20 października 2017 roku w Białce Tatrzańskiej odbył się VIII Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej. Jak zawsze spotkanie rozpoczęła uroczysta msza świętą, po której złożone zostały kwiaty na grobie patronki tego wydarzenia. W Wikarówce uczestników i gości przywitał dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” Bartłomiej Koszarek, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Furczoń oraz prezes Związku Podhalan Oddział w Białce Tatrzańskiej Tadeusz Piszczek. Jury w składzie: Dorota Majerczyk, Anna Mlekodaj, Andrzej Rusnak oraz Lucyna Zabrzewska z wielką uwagą przysłuchiwało się każdej gawędzie i wierszowi, które młodzi górale prezentowali. Tego dnia, każdy z uczestników mógł też skorzystać z zajęć plastycznych z bibułkarstwa. Pod okiem cioci Uli (Urszuli Budz) powstawały piękne kwiaty z bibuły.

A to laureaci tegorocznego Konkursu:

I grupa wiekowa – przedszkolna:

Wyróżnienia otrzymują:

– Bartłomiej Gajdzis z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie

– Ewa Kramarz z Niepublicznego Przedszkola „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej

– Arkadiusz Litera z Zespołu „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej

– Gabriella Łukaszczyk z Niepublicznego Przedszkola „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej

– Gabriela Walas z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Kraina” w Leśnicy

– Hanna Wcisło z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie oddział w Bukowinie Tatrzańskiej

II grupa wiekowa kl. 0-III szkoły podstawowej:

Konkurs gawędziarzy:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:
    – Weronika Zubek z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
  • drugie miejsce otrzymuje:
    – Antoni Krupa ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie
  • trzecie miejsce otrzymuje:
    – Kinga Chlebek z Zespołu Regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

Konkurs recytatorów:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:
    – Julia Łapka z Zespołu Regionalnego „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej
    – Wiktoria Wacław z Zespołu Regionalnego „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej
  • drugie miejsce otrzymuje:
    – Honorata Koszarek z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • trzecie miejsce otrzymuje:
    – Hanna Koszarek ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • wyróżnienie otrzymuje:
    – Karolina Rozmus z Niepublicznego Przedszkola „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej

III grupa wiekowa kl. IV-VII szkoły podstawowej:

Konkurs gawędziarzy:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:
    – Anna Majerczyk z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • drugie miejsce otrzymuje:
    – Szymon Wolski ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie
  • dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymują:
    – Oskar Sikorski z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
    – Julia Tatar ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:
    – Jakub Rabiański ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • drugie miejsce otrzymuje:
    – Michał Bafia z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
  • trzecie miejsce otrzymuje:
    – Tymoteusz Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • wyróżnienie otrzymuje:
    – Ewa Wojtanek ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie

IV grupa wiekowa uczniowie gimnazjum:

Konkurs gawędziarzy:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:
    – Andrzej Stokłosa ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:
    – Aleksandra Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
    – Magdalena Bukowska z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • trzecie miejsce otrzymuje:
    – Anna Budrzeńska ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:
    – Andrzej Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • drugie miejsce otrzymuje:
    – Bartłomiej Rabiański ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • trzecie miejsce otrzymuje:
    – Gabriela Chowaniec z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

V grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

Konkurs gawędziarzy:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:
    – Regina Gąsienica-Giewont z Zespołu Regionalnego „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia
  • drugie miejsce otrzymuje:
    – Julia Majerczyk z Zespołu Regionalnego „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Do udziału w XLII Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja
Skupnia-Florka w Białym Dunajcu zostali zakwalifikowani następujący uczestnicy:

  • Weronika Zubek z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
  • Antoni Krupa ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie
  • Julia Łapka z Zespołu Regionalnego „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Wiktoria Wacław z Zespołu Regionalnego „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej
  • Honorata Koszarek z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Anna Majerczyk z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Szymon Wolski ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie
  • Jakub Rabiański ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • Michał Bafia z Zespołu Regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
  • Andrzej Stokłosa ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Aleksandra Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Magdalena Bukowska z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Andrzej Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • Bartłomiej Rabiański ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej
  • Regina Gąsienica-Giewont z Zespołu Regionalnego „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia
  • Julia Majerczyk z Zespołu Regionalnego „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej