Październik 27, 2018

IX Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

Protokół

posiedzenia Komisji oceniającej przesłuchania konkursowe IX Gminnego Konkursu Gawędy
i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej, który odbył się w sali widowiskowej domu parafialnego
w Białce Tatrzańskiej, w dniu 26 października 2018 r.

Komisja w składzie:

  1. mgr Dorota Majerczyk
  2. mgr Halina Tylka
  3. mgr Andrzej Rusnak

wysłuchała prezentacji 70  uczestników (48 recytatorów i 22 gawędziarzy) w 4 grupach wiekowych, reprezentujących:

  • Przedszkole Samorządowe w Jurgowie
  • Przedszkole Samorządowe w Jurgowie Oddział w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Niepubliczne Przedszkole „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Niepubliczne Przedszkole „Magiczna Kraina-Leśne Ludki” w Leśnicy
  • Szkołę Podstawową w Groniu
  • Szkołę Podstawową w Jurgowie
  • Szkołę Podstawową w Białce Tatrzańskiej
  • Szkołę Podstawową w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Szkołę Podstawową nr. 1 w Czarnej Górze
  • Szkołę Podstawową nr. 1 w Rzepiskach
  • Szkołę Podstawową w Brzegach

oraz

  • Zespół Regionalny „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Zespół Regionalny „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej
  • Zespół Regionalny „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
  • Zespół Regionalny „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
  • Zespół Regionalny „Ciardasie” z Czarnej Góry
  • Zespół Regionalny „Małe Podhale” z Jurgowa

Po wnikliwej ocenie Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

I grupa wiekowa – przedszkolna:                           

Konkurs recytatorów:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:

– Julia Wacław z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie

– Klaudia Łukaszczyk z Niepublicznego Przedszkola „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej

  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Hanna Łacek z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie Oddział w Bukowinie Tatrzańskiej

– Bartłomiej Gajdzis z Przedszkola Samorządowego w Jurgowie

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Elżbieta Gał z Niepublicznego Przedszkola „Hopsasa” w Bukowinie Tatrzańskiej

II grupa wiekowa kl. 0-III szkoły podstawowej:

Konkurs gawędziarzy:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:

– Antoni Krupa z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa

– Justyna Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Groniu

  • drugie miejsce otrzymuje:

– Andrzej Chowaniec ze Szkoły Podstawowej w Brzegach

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Wiktoria Wacław z Zespołu Regionalnego „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Agnieszka Babiarz z Zespołu Regionalnego „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

  • drugie miejsce otrzymuje:

– Borys Rabiański ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Karolina Rozmus z Zespołu Regionalnego „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej

III grupa wiekowa kl. IV-VI szkoły podstawowej:

Konkurs gawędziarzy:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:

– Grzegorz Wojtanek ze Szkoły Podstawowej w Brzegach

– Szymon Wolski z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa

  • dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują:

– Julia Tatar ze Szkoły Podstawowej w Jurgowie

– Katarzyna Głód z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Julia Łapka z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Weronika Zubek ze Szkoły Podstawowej w Brzegach

  • drugie miejsce otrzymuje:

– Wiktoria Furczoń z Zespołu Regionalnego „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

  • cztery równorzędne trzecie miejsca otrzymują:

– Weronika Dziedzic z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

– Monika Głód z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

– Emilia Wojtanek ze Szkoły Podstawowej w Brzegach

– Aleksandra Kobylarczyk ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej

IV grupa wiekowa kl. VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum:

Konkurs gawędziarzy:

  • dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują:

– Aleksandra Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej

– Anna Majerczyk ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej

  • drugie miejsce otrzymuje:

– Magdalena Bukowska z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Natalia Główka ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej

Konkurs recytatorów:

  • pierwsze miejsce otrzymuje:

– Gabriela Chowaniec z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

  • drugie miejsce otrzymuje:

– Jakub Rabiański ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej

  • trzecie miejsce otrzymuje:

– Tymoteusz Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej

Do udziału w XLIII Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja
Skupnia-Florka w Białym Dunajcu – etap wojewódzki, zostali zakwalifikowani następujący uczestnicy:

  • Antoni Krupa z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa
  • Justyna Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Groniu
  • Agnieszka Babiarz z Zespołu Regionalnego „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
  • Wojtanek Grzegorz ze Szkoły Podstawowej w Brzegach
  • Szymon Wolski z Zespołu Regionalnego „Małe Podhale” z Jurgowa
  • Weronika Zubek ze Szkoły Podstawowej w Brzegach
  • Aleksandra Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Anna Majerczyk ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Gabriela Chowaniec z Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Komisja składa serdeczne podziękowania prowadzącym Konkurs Marii Wyrostek i Piotrowi Kurucowi oraz organizatorom IX Gminnego Konkursu Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej w Białce Tatrzańskiej: ks. Proboszczowi Janowi Byrskiemu, Bukowiańskiemu Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej, Gminie Bukowina Tatrzańska, Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej, Oddziałowi Związku Podhalan w Białce Tatrzańskiej, Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także sponsorom z Białki Tatrzańskiej: Ośrodkowi Narciarskiemu „Kotelnica Białczańska”, Państwu Zofii i Romanowi Burkatom – Cukiernia BURKATY, Państwu Katarzynie i Piotrowi oraz Joannie i Jackowi Burkatom – Piekarnia BURKAT oraz Państwu Barbarze i Janowi Kowalczykom – LEWIATAN Supersam za ufundowanie poczęstunku oraz nagród dla uczestników Konkursu.