48. Góralski Karnawał czas zacząć!

6 lutego paradnym przejazdem zaprzęgów przez Bukowinę Tatrzańską został zainaugurowany 48. Góralski Karnawał – wydarzenie skupiające miłośników kultury ludowej, kolędowania, tańca i dobrej zabawy.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyły posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Jagna Marczułajtis-Walczak oraz Anna Paluch, włodarze Gminy Bukowina Tatrzańska: Andrzej Pietrzyk i  Maria Kuruc wraz z radnymi oraz przedstawicielami partnerskiej gminy-miasta Kórnik jak również Maria Kuchta - sołtys Bukowiny Tatrzańskiej. W krótkich wystąpieniach słowo do organizatorów skierowali też  Wojciech Maksymiuk z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, Andrzej Zarych - dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Andrzej Skupień – prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan
w Polsce.

Część artystyczną rozpoczął występ bukowiańskich zespołów regionalnych „Mali Wiyrchowianie” i  „Wiyrchowianie”, po których wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej WŁADYSIE z Kórnika jak i kapele biorące udział w przejeździe.

O godzinie 15.00 rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych.

WIECZÓR DUDZIARSKI zatytułowany „W lesie na polanie, dudzicki hurkocom” był wspaniałym wstępem przed wzbudzającym emocje zarówno uczestników jak i publiczności, konkursem tańca zbójnickiego i  popisem par tanecznych trwającym do późnych godzin nocnych.