I Wieczornica poetycka "KA ta STROFA"

21 listopada w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbyła się wieczornica poetycka „KA ta STROFA” połączona z wręczeniem nagród w XXI Konkursie Fotograficznym „Tatrzańska Jesień” 2019.

Po oficjalnym powitaniu gospodarze spotkania Helena Buńda – dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem oraz Bartłomiej Koszarek – dyrektor Domu Ludowego oddali głos Adamowi Brzozie - przewodniczącemu jury by podsumował konkurs fotograficzny, a także wraz z przedstawicielami rady powiatu tatrzańskiego wręczył zwycięzcom nagrody.
Druga część wieczoru to spotkania z poezję podhalańską zaprezentowaną nie tylko przez zaproszonych gości: Teresę Bachledę-Kominek, Andrzeja Czernika, Mateusza Nędzę-Kubińca, Andrzeja Rusnaka, Ewę Stoch, ale również przez kilka osób z publiczności. Wiersze przeplatane były góralską nutą w wykonaniu bukowiańskich muzykantów. Swoją refleksją na temat gwary i poezji podhalańskiej podzieliła się z zebranymi Anna Mlekodaj. Całość niezwykłego spotkania zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.