Wspomnienie z Sejmiku

W niedzielę 27 września w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbył się 35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Komisja w składzie: Józefa Zając-Jamróz  profesor Akademii Teatralnej w Krakowie, Benedykt Kafel - etnograf, Andrzej Róg - aktor, reżyser obejrzała 5 spektakli: „Wyzwoliny na kowola” w wykonaniu Zespołu Regionalnego SPOD KICEK z Mordarki, „U nowego sołtysa” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego GRUSZA z Rzerzęczyc, „Dobrze jest se zaplanować!”, w wykonaniu Grupy Teatralnej MARUSYNIANKI z Maruszyny, „Na poddaszu u malarza” w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Gminy Zabierzów KURDESZ oraz „Śpisko medecina” w wykonaniu Zespołu Regionalnego ZIELONY JAWOR z Krempach. 

Na 37. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie zostały nominowane zespoły teatralne z Mordarki i Maruszyny. Jako zespół rezerwowy wytypowano „Zielony Jawor” z Krempach.

Zachęcamy do obejrzenia spektakli, które dostępne są pod linkiem: http://domludowy.pl/multimedia/filmy/miedzywojewodzki-sejmik-wiejskich-zespol-w-teatralnych