-
Uroczyste zakończenie warsztatów
dodano dnia: 27 września 2024 / 13:15Warsztaty twórcze w Domu Ludowym, w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej dobiegły końca. Efekty są godne podziwu.
Przez ponad dwa miesiące w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” realizowany był projekt „Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
dodano dnia: 23 września 2024 / 12:25
W ramach projektu zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Wiejskich na warsztaty kulinarne.
„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
dodano dnia: 23 września 2024 / 10:55
Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej dwukrotnie poprowadziło warsztaty z plastyki obrzędowej dla klas 7 ze Szkoły Podstawowej z Bukowiny Tatrzańskiej. Młodzież chętnie rozmawiała na temat tradycyjnych zwyczajów weselnych, a także wykonywała wianki dla druchen i zdobiła cuchy.
„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
dodano dnia: 11 września 2024 / 9:55
Na tych warsztach część uczestników zakończyła już pracę nad spinkami góralskimi. Na kolejnych zajęciach podejmą się wykonania nowych przedmiotów.
„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
Plastyka obrzędowa a tradycje weselne w Bukowinie Tatrzańskiej
dodano dnia: 10 września 2024 / 11:10We wtorkowy wieczór Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej poprowadziło warsztaty z plastyki obrzędowej i zdobniczej dla dzieci i młodzieży z Zespołu Góraslkiego „Mali Wiyrchowianie”.„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024. -
Haft koralikowy - to na Podhalu trzeba umieć!
dodano dnia: 6 września 2024 / 9:45„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
dodano dnia: 5 września 2024 / 9:0Kolejny etap w wykonywaniu spinki góralskiej po wycięciu kształtu to piłowanie brzegów, aby nie były ostre.Dzisiaj uczestnicy warsztatów próbowali również zdobienia czyli "sztancowania" metalu."Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej" dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
Rozpoczynamy warsztaty z metaloplastyki
dodano dnia: 3 września 2024 / 8:5Jak pracochłonne jest wykonanie spinki góralskiej przekonali się uczestnicy dzisiejszych warsztatów z metaloplastyki. Tylko niektórym udało się w trakcie zajęć wyciąć kształt spinki.„Warsztataty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej" dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024. -
Plastyka obrzędowa - spotkanie wypełnione wspomnieniami
dodano dnia: 2 września 2024 / 16:10Kolejne warsztaty z plastyki obrzędowej to międzypokoleniowe spotkanie podczas którego były wykonywane tradycyjne wianki dla druhen weselnych.Panie wspominały swoje własne wesela, a także opowiadały o zwyczajach związanych z przygotowaniami do tej uroczystości.„Warsztataty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej" dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024. -
dodano dnia: 23 sierpnia 2024 / 8:25Na ostatnich zajęciach uczestnicy warsztatów ze skórnictwa uczyli się farbowania skóry - malowali na wybrany przez siebie kolor własnoręcznie wykonane torebki.„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej" dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
Kolejne etapy wykonywania torebek
dodano dnia: 14 sierpnia 2024 / 16:10Na Warsztatach twórczych w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej praca wre. Już niebawem zaprezentujemy efekty - własnoręcznie wykonane przez uczestników skórzane góralskie torebki.
-
dodano dnia: 12 sierpnia 2024 / 15:10
Podczas pierwszych zajęć z platyki obrzędowej powstawały bukiety z kwiatów i ziół.
„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej" dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
Drugie zajęcia z haftu na suknie
dodano dnia: 1 sierpnia 2024 / 12:5To już drugi piątek, kiedy odbyły się zajęcia z haftu na suknie realizowane w ramach „Warsztatów twórczych w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024.
-
Rozpoczynamy wykonywanie torebek
dodano dnia: 30 lipca 2024 / 10:10Na piątkowych warsztatach ze skórnictwa, uczestnicy rozpoczęli wykonywanie własnych torebek.Cykl „Warsztatów twórczych w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024. -
Rozpoczynamy warsztaty z haftu na suknie
dodano dnia: 19 lipca 2024 / 19:50W piątkowe popołudnie - 19 lipca rozpoczęliśmy kolejny cykl „Warsztatów twórczych w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024.Józef Wojtas pochodzący z Jurgowa, a mieszkający od wielu lat w Bukowinie Tatrzańskiej to znany i ceniony krawiec regionalny i hafciarz. Szyje i haftuje przede wszystkim portki góralskie, a także cuchy białe i czarne.Podczas pierwszych warsztatów uczestnicy poznali rodzaje parzenic, sposoby haftu, a także rodzaje sukna i nici do haftowania.Na suknie zostały również wykonane pierwsze hafty. -
dodano dnia: 9 sierpnia 2024 / 10:20W najbliższy poniedziałek gaździny z Koła Gospodyń Wiejskich zbukowiny Tatrzańskiej poprowadzą warsztaty robienia bukietów z ziół.Zgodnie z tradycją, będzie je można poświęcić w kościele 15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane świętem Matki Boskiej Zielnej.
-
Zapraszamy na WARSZATY TWÓRCZE W SZKOLE FOLKLORU I SZTUKI LUDOWEJ
dodano dnia: 17 czerwca 2024 / 12:20Zajęcia twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej
– ciekawa i rozwijająca forma spędzenia wolnego czasu dla Ciebie i Twoich bliskich!
Od lipca do końca sierpnia zapraszamy na warsztaty ze skórnictwa, metaloplastyki, haftu na suknie oraz plastyki obrzędowej i zdobniczej.
-
„Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej” z dotacją Narodowego Centrum Kultury
dodano dnia: 29 maja 2024 / 13:25Dzisiaj obchodzimy Dzień Działacza KulturyI właśnie w tym dniu otrzymaliśmy wspaniałą informację!Nasz projekt pt. „Warsztaty twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej”, który został zgłoszony do tegorocznej edycji programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje” , finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego został pozytywnie oceniony!Dzięki dofinansowaniu już niebawem będziemy Was mogli zaprosić na nowe warsztaty! Trzymajcie rękę na pulsie! -
Plastyka obrzędowa i zdobnicza
dodano dnia: 30 sierpnia 2024 / 9:14Zapraszamy na kolejny cykl zajęć w ramach "Warsztatów twórczych w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej" dofinansowanych ze środkówMinisterstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury : Kultura - Interwencje. Edycja 2024.Warsztaty poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowiny TatrzańskiejSzczegółowe informacje i zapisy: 506 657 614