• Dom Ludowy muzycyalbum

  Góralska Muzyka - część I

  dodano dnia: 30 czerwca 2022 / 14:44

  Zapraszamy na pierwszy z trzech filmów edukacyjno-instruktażowych "Góralska muzyka". O muzyce opowiada Krzysztof Gocał, a gra Dawid Czernik.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy nagrania-muzyka

  Góralska muzyka - część II

  dodano dnia: 25 września 2023 / 8:39

  Zapraszamy na drugi z trzech filmów edukacyjno-instruktażowych „Góralska muzyka”.
  O muzyce opowiada Krzysztof Gocał, a gra Dawid Czernik.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy nagrania-muzyka_1

  Góralska muzyka - część III

  dodano dnia: 25 września 2023 / 13:48

  Zapraszamy na ostatni - trzeci film edukacyjno-instruktażowy „Góralska muzyka”.
  O muzyce opowiada Krzysztof Gocał, a gra Dawid Czernik.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy 20220528124058-dsc7572--mini

  Wyniki I Gminnego Konkursu Śpiewu Ludowego "Zaśpiywoj słowiku"

  dodano dnia: 30 maja 2022 / 15:4

  W sobotę 28 maja w Jurgowie odbył się I Gminny Konkurs Śpiewu Ludowego „Zaśpiywoj słowiku”. Na Polanie Podokólne, w wyjątkowej scenerii pasterskich szałasów, przy owcach - tak jak dawniej, rozległ się śpiew  dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy konkurs_1

  Konkurs plastyczny "Moje korzenie - moje marzenie"

  dodano dnia: 16 marca 2022 / 9:3

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Moje korzenie - moje marzenie". Jego ideą jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na szacunek dla przeszłości i tradycji, a także na piękno rodzimej ziemi.

  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat uczęszczających do szkół i innych placówek na terenie gminy Bukowina Tatrzańska.

  Konkurs reaalizowany w ramach projektu grantowego Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

   

   

   

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tablica

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” odc. 7

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 14:5

  Dziś zaglądamy po raz drugi do Bukowiny Tatrzańskiej. Gośćmi programu są: Agnieszka Koszarek – pani kierownik Zespołu Góralskiego „Mali Wiyrchowianie”, pan Janusz Lach – wiceprezes Bukowiańskiego Oddziału Związku Podhalan i pan Władysław Nowobilski – prezes Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tablica_4

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” odc. 6

  dodano dnia: 29 czerwca 2022 / 14:1

  Dzisiaj przyszła kolej, żeby w programie „TU, HAW, TAM CZYLI CO WIEŚĆ GMINNO NIESIE” dowiedzieć się co słychać tu, w Bukowinie Tatrzańskiej. Gośćmi odcinka są: pani Zofia Babiarz – prezes Koła Gospodyń Wiejskich, pani Dorota Stępel – kierownik Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Orlynta” im. Anny Koszarek i pan Maciej Kuchta – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tablica_3

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” odc. 5

  dodano dnia: 22 czerwca 2022 / 15:38

  Zapraszamy na 5. program z cyklu „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie”. O Czarnej Górze opowiedzą: Katarzyna Twardosz – pani prezes Koła Gospodyń Wiejskich, Marian Kikla – kierownik zespołów "Małe Ciardasie", "Ciardasie" i "Koce Łapki" oraz Jan Budz – prezes Związku Polskiego Spisza.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tablica_2

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” odc. 4

  dodano dnia: 21 czerwca 2022 / 10:27

  Zapraszamy na kolejny program z cyklu „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie”. Gośćmi dzisiejszego odcinka są: Piotr Zubek – sołtys Brzegów, Halina Zadora - prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Brzegach i Angelika Kuruc – kierownik zespołu „Mali Brzegowianie”.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tablica_1

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” odc. 3

  dodano dnia: 8 czerwca 2022 / 14:0

  Program „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” gości dzisiaj w Walusiówce - oddziale Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”. O działalności istniejących stowarzyszeń i organizacji oraz nadchodzących wydarzeniach w Leśnicy Groniu opowiedzą: Pani Maria Dudek - gospodyni Walusiówki, kierowniczka zespołów regionalnych, Pan Radosław Fiedler – dyrektor Szkoły Podstawowej i Pani Bogusława Mrowca – wice prezes Związku Podhalan oddział Leśnica-Groń.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tablica

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie” odc. 2

  dodano dnia: 2 czerwca 2022 / 10:21
  Zapraszamy na kolejny program z cyklu „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie”.
   
  Gośćmi dzisiejszego odcinka są: Tadeusz Piszczek – prezes Związku Podhalan oddział Białka Tatrzańska, Janina Paluch-Wacław – instruktor i kierownik zespołów regionalnych oraz Piotr Kuruc – autor sztuk teatralnych, członek grupy teatralnej "Cos Teroz Bedzie".
  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy plakat

  I Gminny Konkurs Śpiewu Ludowego "Zaśpiywoj słowiku"

  dodano dnia: 18 maja 2022 / 7:59

  Serdecznie zapraszamy na Polanę Podokólne w Jurgowie na I Gminny Konkurs Śpiewu Ludowego "Zaśpiywoj Słowiku".
  Konkurs jest organizowany by popularyzować tradycję śpiewu ludowego wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Bukowina Tatrzańska oraz przypominać stare, zapomniane pieśni.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy 7a-brzegi--mini

  Transmisja on-line. 36. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych "Małe Bajania"

  dodano dnia: 1 maja 2022 / 10:1
  W ostatniej części transmisji na żywo zapraszamy do obejrzenia zespołów regionalnych z Brzegów i Rzepisk oraz instrumentalistów z Bukowiny Tatrzańskiej.
   
   
   
   
   
  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy tu-haw-tam

  „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie”

  dodano dnia: 25 maja 2022 / 14:33

  Zapraszamy na cykl programów „Tu, haw, tam - czyli co gminno wieść niesie”. Będą to spotkania z ludźmi angażującymi się w życie kulturalne poszczególnych miejscowości naszej gminy. Opowiedzą oni o działalności istniejących stowarzyszeń i organizacji, a także zaproszą na planowane w najbliższym czasie wydarzenia. Gośćmi dzisiejszego odcinka są: Marta Sołtys – sołtys wsi i członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Józef Górka – regionalista, społecznik oraz Judyta Ptak – kierownik Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Jurgowianie”.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy 20220410113201-dsc5974--mini

  Po raz 40. w Domu Ludowym odbył się Przegląd Palm Wielkanocnych

  dodano dnia: 12 kwietnia 2022 / 13:19

  Spotkanie rozpoczął koncert działającej przy Centrum, Szkółki Góralskiego Muzykowania prowadzonej przez -  Dawida Czernika. Następnie zostały wręczone podziękowania laureatom projektu „Góralska Kartka Wielkanocna".

  Zimowa pogoda nie zniechęciła dzieci i rodziców, by wziąć udział w Przeglądzie. Na scenie można było zobaczyć ponad 200 pięknie ręcznie wykonanych palm. Każda z nich miała swoją wyjątkową historię, o której ochoczo opowiadały dzieci.

  Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznego, 40. Przeglądu Palm Wielkanocnych:

  Bukowiańskiemu Towarzystwu Geotermalnemu sp. z o.o., Państwu Joannie i Stanisławowi Stasikom - Delikatesy „Na Klinie”, Panu Maciejowi Kuchcie - Agencja Reklamowa Klin-Graf, Pani Annie Kowalczyk – SUPER SAM, GS Bukowina Tatrzańska sp. z o.o., Tatrzańskiej Fali sp. z o.o. -  Stacja Paliw ORLEN, Pani Marii Kuchcie – sołtys wsi Bukowina Tatrzańska,  Pani Ilonie Nowobilskiej - Księgarnia, Pani Barbarze Taras - Sklep Spożywczo-Przemysłowy „U Mańka”, Pani Anecie Chowaniec – EDULANIA BUKOWINA, Panu Dariuszowi Ludwiczakowi – Sklep Spożywczo-Przemysłowy „U Beaty” oraz Panu Andrzejowi Skupniowi - Zakopiańskie Centrum Hurtu Spożywczego „Brutal” sp. jawna.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy plansza

  Jak zrobić kwiaty z bibuły

  dodano dnia: 5 kwietnia 2022 / 14:27

  Pokazywaliśmy Wam już jak uszyć baranka, jak zrobić palmę wielkanocną. Teraz przyszedł czas na zrobienie kwiatów z bibuły - do Niedzieli Palmowej i 40. Przegląd Palm Wielkanocnych zostało tylko 5 dni!

  Materiał powstał w ramach projektu grantowego Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy img-4522

  Jak zrobić "Bukowiańską Palmę Wielkanocną"

  dodano dnia: 1 kwietnia 2022 / 15:13

  Do Niedzieli Palmowej zostało nieco ponad tydzień - dlatego dzisiaj przypomnimy jak robi się palmy w Bukowinie Tatrzańskiej.

  W ramach projektu grantowego Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury do zrealizowanego wcześniej materiału zostały dodane napisy dla osób z niepełnosprawnościami.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy jak-uszyc3_1

  Jak uszyć baranka?

  dodano dnia: 1 kwietnia 2022 / 14:57

  Bardzo spodobały się baranki, które rozdawaliśmy dzieciom podczas 39. Przeglądu Palm Wielkanocnych. Dlatego postanowiliśmy pokazać jak można uszyć sobie takiego milutkiego baranka, i że wcale to nie jest takie trudne.
  Udanej zabawy!

  Materiał powstał w ramach projektu grantowego Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

  Czytaj więcej
 • Dom Ludowy grafika-1

  Rozpoczynamy głosowanie na "Góralską kartkę wielkanocną"

  dodano dnia: 28 marca 2022 / 14:13
  Spłynęło do nas 46 pięknych, wyjątkowych projektów kartek wielkanocnych. Jury po długim namyśle wybrało 10 - a reszta należy do Was!
   
  👉Rozpoczynamy głosowanie na "Góralską kartkę wielkanocną", którą w tym roku Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” roześle z życzeniami wielkanocnymi.
  👉Głosowanie zakończy się w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 9.00.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy!

   
  Czytaj więcej