-
dodano dnia: 15 października 2024 / 12:49
Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
-
dodano dnia: 15 października 2024 / 10:49
Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
-
dodano dnia: 14 października 2024 / 14:10
Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
-
Pokaz filmu „Podhalańskie wesele” z 1958 r. i otwarcie wystawy „Bukowiański Teatr dawniej i dziś”
dodano dnia: 9 października 2024 / 15:27Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
-
dodano dnia: 8 października 2024 / 12:53
Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
-
Ostatnia w te wakacje - sztuka teatralna „Portki”
dodano dnia: 23 sierpnia 2024 / 18:40 -
-
Sztuka teatralna „Baby i dezerterzy”
dodano dnia: 9 sierpnia 2024 / 12:20Tego wieczoru zapraszamy już na 19.30 na koncert chóru „Halka” z Piekar Śląskich.Chór powstał w 1911 roku. Obecnie chórem „Halka” dyryguje maestro Nina Guzy, absolwentka Akademi Muzycznej w Katowicach. Chórzyści są amatorami. Obecnie skład liczy około 35 osób. Chór występuje z utworami ludowymi, sakralnymi oraz rozrywkowymi.„Baby i Dezerterzy” to komedia o miłosnych perypetiach górali, dezerterów z austriackiego wojska mieszkających w małej dolince w lesie. Mająca się ku końcowi I wojna światowa, no i „dobre zamiary” sprowadzają do Harnasia jego siostry i dziewcynta na wydaniu. Do czego doprowadzą babskie intrygi no i ich osobisty urok? Jak starzy kawalerowie poradzą sobie z sercowymi rozterkami?
Zabawne sytuacje, naturalna i spontaniczna gra aktorska dostarczy widzom wiele powodów do śmiechu. Oryginalna scenografia sprawi, iż nigdzie indziej Państwo nie zobaczycie takiej adaptacji Fredrowskiej sztuki „Damy i Huzary”.
Cena biletu: 30 zł
Bilety dostępne w kasie od godz. 19.00 -
-
-
-
-
Województwo Małopolskie Partnerem Głównym Jubileuszu 100-lecia Bukowiańskiego Teatru
dodano dnia: 28 czerwca 2024 / 13:25Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym Obchodów Jubileuszu 100-lecia Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.
-
-
dodano dnia: 22 kwietnia 2024 / 10:45
Jak pisze w posłowiu Jan Gutt-Mostowy - autor adaptacji molierowskiej sztuki „Chory z urojenia” niemożliwe było dokładne przeniesienie tej komedii z XVII wiecznego Paryża na XX wieczne Podhale, „bo jakże tu postacie, zachowania ludzkie, dworskie sceny, salony, wepchać do góralskiyj izby…” Dlatego też „Chory z urojenia” po góralsku to zaledwie 25% fabuły powiązanej z tytułem.
Być „chorym z urojenia” to nie samo co „być symulantem”. Ten drugi specjalnie udaje np. dla korzyści lub zarobku, zaś „chory z urojenia” sam wierzy w swoje dolegliwości, które czasami stają się chorobą samą w sobie...
Czy znajdzie się sposób aby przywrócić do zdrowia takiego chorego? Zobaczymy już 3 maja o 20.00 w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”.
-
Kino powraca do Domu Ludowego - sztuka „Zemsta” z 1997 r.
dodano dnia: 12 kwietnia 2024 / 14:23To już piąte spotkanie z archiwalnymi sztukami nagranymi na kasetę VHS, które są wyświetlane w ramach obchodów 100-lecia Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Franciszka Ćwiżewicza z Bukowiny Tatrzańskiej.Tym razem zapraszamy na „Zemstę" zaadaptowaną przez Jana Gutta-Mostowego do gwary i realiów góralskich.Wstęp wolny
-
Kino powraca do Domu Ludowego - sztuka „Gwołtu co sie nie robi” z 1997 r.
dodano dnia: 13 marca 2024 / 13:46Czwarta odsłona kina w Domu Ludowym - tym razem zapraszamy na „Gwołtu,co sie nie robi!”, które zostało nagrane na kasetę VHS w 1997 r.W 1926 roku Franciszek Ćwiżewicz zakupił aparaturę kinową z mechanizmem na korbkę. Za jej pomocą nieme filmy były wyświetlane aż w czterech powiatach, a pozyskane dochody przeznaczane na konto Komitetu Budowy Domu Ludowego.W latach powojennych działało tu kino pod nazwą „Wierchy”. Dzisiaj w Domu Ludowym możemy się cieszyć nowoczesnym rzutnikiem i dużym, wypełniającym światło sceny ekranem. Dzięki temu, w ramach obchodów 100-lecia bukowiańskiego teatru chcemy zaprosić na cykl wyjątkowych seansów filmowych.Wstęp wolny.Obsada:
Tobjos – Andrzej Pietras
Orsula – Maria Rozmus
Kacper – Tomasz Chowaniec
Barbara – Anna Toporek
Błażej – Zygmunt Kuchta
Jagata – Zofia Budz
Tyrkoc – Janusz Stachoń
Jasiek – Bartłomiej Koszarek
Kasia – Anna Łaś
Wojtek – Maciej Kuchta
Stasek – Zygmunt Sztokfisz
Straż – Anna Demczuk i Anna Kuchta
Chłopy ze wsi – Janusz Stasik, Krzysztof Włodarczyk -
-
-