„Wiyrchowianie” wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Tuż przed świętami młodzież z Zespołu Regionalnego "Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej wzięła udział w Szlachetnej Paczce, tworząc piękny prezent rodzinie potrzebującej pomocy. Mamy nadzieję że dzień w którym podarunek został przekazany był początkiem nowego, lepszego życia.

Tak Zespolanie wspominają wizytę u rodziny, której przekazali podarunki:

W weekend cudów zostaliśmy przyjęci z ogromną radością. Kiedy przyjechaliśmy, od razu otrzymaliśmy pomoc przy wnoszeniu paczek. Rodzina już czekała. Maja nieśmiało spoglądała na wnoszone prezenty, i od razu wypatrzyła, inaczej zapakowany, z którego wystawało pudełko z lalką. Ostatnią wniesioną rzeczą był (większy od dziewczynki) pluszak, który od razu otrzymał imię i nazwisko :) Zostaliśmy ugoszczeni herbatą i zaczęło się rozpakowywanie. Pierwsze zostały oczywiście otworzone i obejrzane specjalne upominki. Okazały się bardzo trafione! Kolejna była paczka "szkolno-plastyczna", to właśnie ona sprawiła najwięcej radości.
Maja klęcząc na podłodze wyciągała i podawała mamie pojedynczo każdy przedmiot, nad każdym się zachwycając. Na dłużej zatrzymała się nad cekinowym notesikiem, -„piękny, wspaniały" - komentowała. Na twarzy pani Patrycji malowało się wzruszenie i szczere szczęście. Otwarte zostały kolejne paczki, ale przy nich, najwięcej radości pięciolatce dawało samo odklejanie pięknych kokard i targanie kolorowego papieru, niż sama zawartość, która natomiast uszczęśliwiała i zarazem onieśmielała jej mamę . Po otwarciu wszystkich kartonów, dziewczynka wróciła do kolorowego cekinowego zeszytu. Spojrzała na niego i powiedziała „o takim właśnie marzyłam!". Kolejnych wypowiedzianych słów "kocham cię ciociu" na długo nie zapomnę.

Dom Ludowy dsc0951

Słowo od Rodziny

Rodzinie nieustannie podczas otwierania prezentów, po prostu brakowało słów. Chcielibyśmy wam powiedzieć po prostu dziękuję. Nie mogąc znaleźć bardziej oddających wdzięczność słów, dziewczyny, wspólnie przygotowały dla was kartkę świąteczną.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za współpracę i przekazaną rodzinie pomoc. W trakcie spotkania byłam dumna z przygotowanej paczki. Z okazji Świąt życzę zdrowia, miłości, muzyki i błogosławieństwa Bożego oraz dużo wspólnie spędzonych chwil.