Rozpoczynamy nowy rok szkolny - harmonogram zajęć
Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Warsztaty te mają na celu zarówno przekazanie umiejętności rękodzielniczych jak i rozwijanie talentów, zdolności oraz umożliwienie kreatywnego spędzania wolnego czasu.
Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie pod numerem 18 20 77 221 lub 506 657 614.
Zachęcamy do zapoznania się z zasadami organizacyjnymi umieszczonymi poniżej.
ZASADY ORGANIZACYJNE SZKOŁY FOLKLORU I SZTUKI LUDOWEJ
- Organizatorem zajęć/warsztatów jest Szkoła Folkloru i Sztuki Ludowej działająca przy Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” (dalej SFiSL)
- Osobą wyznaczoną do koordynowania warsztatów jest Alicja Wierzbanowska. Tel.: 506 657 614, e-mail: promocja@domludowy.pl
- Warunkiem udziału w zajęciach jest:
- akceptacja niniejszych zasad organizacyjnych przez uczestnika – jeśli jest pełnoletni lub przez rodzica/prawnego opiekuna uczestnika – w przypadku osób niepełnoletnich,
- wypełnienie DEKLARACJI UCZESTNICTWA w warsztatach i dostarczenie jej instruktorowi lub koordynatorowi,
- brak przeciwwskazań zdrowotnych,
- regularne uczestnictwo w zajęciach,
- regularne opłacanie zajęć.
TWORZENIE GRUPY WARSZTATOWEJ
- Grupy warsztatowe tworzone są do 7 września na podstawie zapisów prowadzonych przez instruktorów oraz koordynatora do wyczerpania limitu przyjęć do poszczególnych grup.
- Liczebność poszczególnych grup zajęciowych/warsztatowych ustala instruktor w porozumieniu z dyrektorem BCK/ koordynatorem.
- Zajęcia są odpłatne.
- Malarstwo na szkle – grupa I – 50 zł/miesiąc
- Malarstwo na szkle – grupa II– 70 zł/miesiąc
- Ceramika – grupa I - 50 zł/miesiąc
- Ceramika – grupa II - 70 zł/miesiąc
- Rzeźbiarstwo – 70 zł/miesiąc (dzieci powyżej 10 lat)
- Zniżka w opłatach w wysokości 50% przysługuje:
- na drugie i każde kolejne dziecko z rodzeństwa,
- na korzystanie przez dziecko z kolejnych zajęć.
- Miesięczna opłata za zajęcia jest stała i niezależna od liczby warsztatów przypadających w danym miesiącu oraz absencji uczestnika.
- Odpłatność należy uiszczać najpóźniej do 10 dnia każdego miesiąca za dany miesiąc, przelewem na konto Tatrzański Bank Spółdzielczy 81 87910009 0000 0000 0895 0001 lub w biurze BCK „Dom Ludowy” w godzinach pracy Centrum.
Brak terminowej wpłaty będzie skutkował naliczeniem ustawowych odsetek.
- Dwie prace w ciągu roku można zabrać bezpłatnie w dowolnym terminie. Pozostałe prace przechodzą na własność BCK. Rodzic może za symboliczną cenę wykupić pozostałe prace w marcu (z pierwszego semestru) i czerwcu (z drugiego semestru).
- Uczestnik jest zobowiązany do pisemnego poinformowania o ewentualnej rezygnacji z warsztatów najpóźniej do 10 dnia danego miesiąca. W przypadku niezgłoszenia rezygnacji uczestnik zobowiązany jest uiścić stosowną opłatę za cały miesiąc.
- Jeżeli nieobecność trwa ponad miesiąc (wyjazd, dłuższa choroba, pobyt w szpitalu), uczestnik warsztatów może zostać zwolniony z płatności, jeśli złoży pisemny, uzasadniony wniosek.
- W przypadku nieusprawiedliwionej przez rodzica nieobecności dziecka na 4 zajęciach z rzędu, zostaje ono wykreślone
z warsztatów, co nie zwalnia Rodzica/Opiekuna prawnego z poinformowania BCK o rezygnacji.
- Dokumentem stwierdzającym obecność uczestnika na warsztatach jest dziennik warsztatów prowadzony przez instruktora.
- Zajęcia odbywają się według ustalonego grafiku.
- Centrum zastrzega sobie prawo do zmian w grafiku lub odwołania warsztatów, które będą odrabiane w terminach ustalonych w porozumieniu z instruktorem. Informacje o każdej ze zmian będą przekazywane telefonicznie, mailowo, SMS-em lub osobiście przez instruktora lub koordynatora.
- Rodzice lub opiekunowie są zobowiązani do punktualnego przyprowadzania i odbierania dziecka z warsztatów.
- Podczas zajęć uczestnik znajduje się pod opieką instruktora prowadzącego. Instruktorzy oraz Centrum nie ponoszą odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci pozostawionych bez opieki po zakończeniu zajęć. Rodzic/opiekun prawny ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczny powrót dziecka do domu.