Zapraszamy na WARSZATY TWÓRCZE W SZKOLE FOLKLORU I SZTUKI LUDOWEJ

Zajęcia twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej

– ciekawa i rozwijająca forma spędzenia wolnego czasu dla Ciebie i Twoich bliskich!

Od lipca do końca sierpnia zapraszamy na warsztaty ze skórnictwa, metaloplastyki, haftu na suknie oraz plastyki obrzędowej i zdobniczej.

Dom Ludowy plakat

Warsztaty ze skórnictwa to dobra okazja, aby poznać i nauczyć się technik zdobienia skóry, a także wykonywania torebek i opasków.

Metaloplastyka to dziedzina twórczości obejmująca wyrób artystycznych przedmiotów z metalu. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się technikami obróbki metalu, które pozwalają
na wykonanie spinek góralskich, klamer czy elementów pasa zbójnickiego.  

Haft na suknie. Pięknie haftowane  męskie cuchy czy portki to można by rzec góralska tradycja i kultura igłą malowana… Podczas zajęć uczestnicy poznają nie tylko techniki haftu, ale również specyfikę i różnorodność wzorów charakterystycznych dla poszczególnych miejscowości na Podhalu i Spiszu.

Warsztaty plastyki zdobniczej i obrzędowej to spotkanie z barwnymi i bogatymi góralskimi zwyczajami. Jak ubrać „pytacom” cuchę na wesele? Jak dobrać kolory spódnic góralskich do świąt religijnych? Te i wiele innych zwyczajów oraz tradycji poznają uczestnicy tych właśnie warsztatów.

Mamy nadzieję, że warsztaty te będą dla Was okazją do rozpoznania ukrytych talentów, integracji jak również uwierzeniem we własne możliwości, zdolności oraz odkryciem nowych pasji.

Na warsztaty obowiązują zapisy, które trwają do 28 czerwca 2024 r.

Realizacja warsztatów będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.