Wyniki I Gminnego Konkursu Śpiewu Ludowego "Zaśpiywoj słowiku"

W sobotę 28 maja w Jurgowie odbył się I Gminny Konkurs Śpiewu Ludowego „Zaśpiywoj słowiku”. Na Polanie Podokólne, w wyjątkowej scenerii pasterskich szałasów, przy owcach - tak jak dawniej, rozległ się śpiew  dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dom Ludowy 20220528124058-dsc7572--mini

Jury Konkursu w składzie dr Dorota Majerczyk –  etnomuzykolog, Agnieszka Gąsienica-Giewont – etnolog, Maria Wnęk – regionalistka, śpiewaczka ludowa, wysłuchało 17 śpiewaków solistów, 11 duetów śpiewaczych i 10 grup śpiewaczych.

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, w postaci rejestracji śpiewu w zabytkowej przestrzeni „Zagrody Sołtysów” w Jurgowie oraz późniejszą ich prezentację w mediach społecznościowych Muzeum otrzymuje duet Beata i Karolina Rozmus z Bukowiny Tatrzańskiej (mama i córka) oraz grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Podhale Grupa Spiska" z Jurgowa w składzie: Judyta Ptak, Gabrielą Rusnak, Gabriela Sołtys, Zofia Wojtas.

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” dziękuje Muzeum Tatrzańskiemu im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Hawrań” Spółka z o.o. w Jurgowie, Leśnej Wspólnocie Urbarialnej z Jurgowa, Kołu Gospodyń Wiejskich z Jurgowa, Gospodarstwu Rybackiemu Jurgów, GS Bukowina Tatrzańska Spółka z o.o. oraz Tatrzańskiej Fali Spółka z o.o., Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bukowinie Tatrzańskiej za współorganizację i wsparcie wydarzenia.

 

Dzięki realizowanemu przez Bukowiańskie Kultury „Dom Ludowy” projektowi „Mobilna wędzarnia kultury”, z grantu "Konwersja cyfrowa domów kultury" dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury wydarzenie mogło być zarejestrowane i transmitowane w sieci.

Poniżej przedstawiamy protokół z Konkursu:

Zaśpiywoj słowiku (do pobrania)